top of page

po 31. 8.

|

Národní galerie Praha – Klášter sv. Anež

20h VYHNÁNÍ GERTY SCHNIRCH

Divadelní představení Vyhnání Gerty Schnirch na motivy románu Kateřiny Tučkové se uskuteční v zahradách Kláštera sv. Anežky České v rámci letního programu Anežka LIVE

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události

Čas a místo

31. 8. 2020 20:00

Národní galerie Praha – Klášter sv. Anež, U Milosrdných 17, Staré Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

O události

Divadelní představení Vyhnání Gerty Schnirch na motivy románu Kateřiny Tučkové se uskuteční v zahradách Kláštera sv. Anežky České v rámci letního programu Anežka LIVE. Hra o jednom osudu zlomeném dějinami, o vině Čechů a Němců, o tom, zda je možno odpustit a porozumět… Příběh jedné „malé“ a obyčejné ženy, jejíž život několikrát převrátí naruby „velké“ a dramatické dějiny 20. století – od protektorátu přes poválečné divoké odsuny až po nástup brutálního „osvoboditelského“ režimu. Příběh o chybách, které by se už neměly opakovat.

Hrají: Ivana Machalová, Irena Kristeková, Jaroslava Košková, Aneta Kalertová, Karolína Půčková, Magdalena Jirounková, Taťána Havlová, Zuzana Částková, Kateřina Zapletalová, Luciána Tomášová / Barbora Kostkanová, Michaela Schönová, Michal Kern / Dušan Kraus

Režie: Diana Šoltýsová Dramaturgie: Martin Vokoun Kostýmní a scénografická výprava: Agnieszka Pátá Oldak Hudba: David Hlaváč Světelný design: Daniel Rejchrt Vizuální koncept: Jarmila Štuková Pohybová spolupráce: Irena Kristeková Produkce: Andrea Machová, PARTIDA z.s.

Tento představení vzniklo za podpory Ministerstva vnitra NSR, Shromáždění německých spolků v České republice z.s. a Svazu Němců v Praze a středních Čechách,z.s.

Sdílet událost

bottom of page